Лінійна вишивка бісером (монастирський шов) – мабуть, найдоступніша і найвідоміша техніка вишивки.

 

Лінійна вишивка бісером застосовується при вишиванні візерунків, які нанесені рядами, де кожен значок відповідає бісеринці певного кольору. Бісер нашивають на тканину правильними рядами, косими стібками шва «полукрест». Намагайтеся потрапляти голкою в маленькі чорні точки на схемі по кутах значків-овальчік. Тоді всі ваші бісеринки ляжуть з однаковим нахилом і вишивка буде виглядати акуратніше.Всуньте нитку в голку, закріпіть нитку вузлом на вивороті. Виведіть голку на лицьову сторону, нанизайте одну бісеринку і зробіть діагональний стібок. Шов схожий у виконанні на перші стібки вишивки хрестом. Виведіть голку на виворітну сторону, зробіть вертикальний стібок, як при вишивці напівхрестиком.

Таким чином, з лицьового боку виходять діагональні стібки з нанизаними на них бісерінкамі, а з виворітного боку стежки вертикальні. Для надійності першу і останню бісеринку в ряду слід прошити двічі. Намагайтеся підтягувати нитку так, щоб бісер НЕ провисав. Коли один ряд вишивки закінчений, просто перейдіть на наступний, чи не обрізаючи нитка.

При лічильної вишивки по канві вишивають горизонтальними рядами, набираючи бісеринки різних кольорів відповідно до схеми на одну і ту ж нитку. Нитка слід вибирати одного кольору з основою. Не робіть протягання ниток на вивороті роботи. Нитка може обвиснути і бісер буде провисати. Виконайте кілька непомітних стібків, якщо необхідно, і продовжите вишивку далі за схемою


Залиште свою думку тут