Цей шов виконується тільки при вишиванні стрічками. При кожному стежці голка проходить крізь стрічку і крізь тканину. Щоб створювати пелюстки химерної форми, голку можна проводити в будь-якому місці по ширині стрічки.Виконується «стрічковий шов» наступним чином: виведіть голку зі стрічкою на лицьову сторону в точці, де починається стібок. 

Розправте стрічку і проткніть стрічку посередині голкою в кінці стібка.

 

Повільно протягуйте стрічку на виворітну сторону, дозволяючи кінців стрічки згорнутися в трубочку. Можете притримати стрічку, щоб вона скрутілать на стільки, наскільки вам треба.

 

В результаті у вас вийде ось такий пелюстка з гострим краєм. Це шов застосовується для вишивки пелюсток, листочків.

У цього нескладного шва є свої різновиди: лівий і правий стрічкові шви, стрічковий стібок з завитком.Якщо проколювати стрічку не по середині, а зліва чи справа – стрічка закрутитися в одну зі сторін.

Для вишивки “стрічкового” шва з завитком виведіть голку зі стрічкою на лицьову сторону, потім проткніть стрічку посередині голкою в кінці стібка. Простягайте стрічку на виворітну сторону так, щоб утворилася петля. Петлю притримайте другий голкою. Затягніть петлю навколо другої голки, щоб вийшов сувій. Приберіть другу голку. Таким способом вишиваються квіти наперстянки або серединки нарцисів.

 


Залиште свою думку тут